نمایش دادن همه 9 نتیجه

نمایش دادن همه 9 نتیجه

تابلو فیروزه

سنگ فیروزه از زیباترین سنگ‌های تزئینی دنیا است که رنگ آبی-سبز آن جلوه‌ای خیره کننده به جواهرات می‌بخشد. تنها کاربرد فیروزه استفاده در جواهرات نیست، بلکه در گذشته از آن برای تزئین مکان‌های مقدس هم استفاده می‌شد. از حدود 60 الی 70 سال پیش، هنر فیروزه کوبی مورد توجه قرار گرفت که یکی از آثار خلق شده توسط این حرفه، تابلو فیروزه است.

مراحل ساخت تابلو فیروزه و فیروزه کوبی

در تابلو فیروزه از فیروزه‌های کوچک بر روی مس، نقره، برنج و برنز استفاده شده و کل فرآیند آن در مراحل زیر خلاصه می‌شود.

  • اولین مرحله در ساخت آثار تابلو فیروزه، صاف کردن سطح زیرین آن است. در این مرحله فلز به کار رفته با کمک دستگاه پرس شده و سطح آن کاملا صاف می‌گردد.
  • در مرحله دوم فیروزه کوبی، سنگ فیروزه هم اندازه و هماهنگ با تابلو از ضایعات تفکیک شده و برای استفاده در تابلو کنار گذاشته می‌شوند.
  • در مرحله سوم سطح فلز کمی گرم شده و چسب یا لاک گردویی بر روی آن قرار می‌گیرد تا بتواند با کمک این چسب، سنگ فیروزه را به فلز متصل کنند.
  • در حالی که چسب هنوز در حالت مذاب خود است، سنگ های فیروزه با دقت بر روی سطح فلز چسبانده می‌شوند.
  • پس از چیدن فیروزه‌ها بر روی سطح فلز، نوبت به پر کردن فضاهای خالی بین آن‌ها می‌رسد. هر قسمتی از سطح فلز که خالی بود، توسط سنگ‌های فیروزه کوچک پوشانده می‌شود.
  • پس از اتمام کار، سطح اثر را صاف می‌کنند تا هیچ برجستگی بر روی تابلو فیروزه باقی نماند.
  • در مرحله آخر از پولیش و پلی استر برای بالا بردن مقاومت سنگ‌ها استفاده می‌شود.

به طور کلی این موارد، مراحل اصلی فیروزه کوبی در تابلو فیروزه را معرفی می‌کنند اما در تابلوهای فیروزه چوبی، برای چسباندن فیروزه‌ها به جای فلز از چوب بهره می‌برند. در تابلوهایی که دارای نوشته هستند، ابتدا طرح کلی نوشته بر روی سطح تابلو لیزر شده و سپس با کمک فیروزه سطح تابلو پوشانده می‌شود. مراحل بعدی که شامل زدن پولیش و پلی استر است، مانند آثار فلزی انجام خواهد گرفت.

خرید تابلو فیروزه

سفارش و خرید تابلو فیروزه با سنگ اصیل نیشابور و طرح های زیبا و منحصر به فرد، هنر دست هنرمندان نیشابوری، از طریق فروشگاه کارما به راحتی امکگان پذیر است. تمامی تابلوهای فیروزه موجود توسط فروشگاه کارما تهیه و تولید می شود به همین دلیل مناسب تریق قیمت تابلو فبروزه را در این فروشگاه می یابید.

سوالات متداول

تابلو فیروزه کوب چگونه ساخته می شود؟

به طور خلاصه با استفاده از سنگ های فیروزه ریز و مرغوب، قالب و طرح و استفاده از مواد پلیمری شفاف طرح اولیه ساخته و با جلا دادن و برشکاری مورد نیاز تابلو فیروزه نهایی آماده می شود.

جنس زمینه تابلوهای فیروزه

زمینه اکثر تابلو های از پارچه مخمل مرغوب و با کیفیت استفاده شده و در مواردی که اینچنین نیست توضیحات در صفحه محصول ارائه شده است.

جنس قاب تابلو فیروزه

تمامی قاب های تابلو ها با استحکام و زیبا می باشند که از بین صدها قاب انتخاب شده تا تضمین کیفیت محصول را برای شما حفظ کند.

X