مشاهده همه 6 نتیجه

مشاهده همه 6 نتیجه

دستبند فیروزه

سنگ ارزشمند فیروزه با نام فسفات آبدار طبیعی آلومینیم در طبیعت با رنگ‌های آبی مایل سبز، آبی و سبز مایل به زرد یافت می‌شود و ممکن است بر روی آن رگه‌های قهوه‌ای یا مشکلی وجود داشته باشد. این سنگ از گذشته به دلیل زیبایی خاصی که داشت، خرید فیروزه مورد توجه تمامی کشورها قرار گرفت و امروزه زیباترین فیروزه‌های دنیا از دل معادن نیشابور و هند استخراج می‌شوند. مصریان باستان از سنگ فیروزه و دستبند فیروزه به عنوان یک سنگ جواهری ارزشمند یاد می‌کردند و اعتقاد آن‌ها بر این بود که رنگ آّبی فیروزه، نماد حیات است. دستبند فیروزه قابلیت دفع انرژ‌های منفی را داشته و می‌تواند تمام چاکرای بدن را تراز کند. افراد زیادی عقیده دارند که سنگ فیروزه آرامش درونی برای مصرف کنندگان خود به ارمغان می‌آورد و این سنگ باعث کاهش استرس و افزایش حس آرامش خواهد شد.

لینک های مفید:

دستبند فیروزه

سنگ‌های فیروزه از همان زمانی که مورد توجه قرار گرفتند، به عنوان یک سنگ تزئینی زیبا در جواهرات مانند دستبند فیروزه مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به خواصی که داشت، سریعا به یکی از محبوب‌ترین سنگ‌های تزئینی دنیا تبدیل شد. برخی بومیان آمریکایی اعتقاد داشتند فیروزه خواص درمانی داشته و آن را سنگی ارزشمند می‌دانستند؛ به همین دلیل در جواهرات خود از سنگ فیروزه بهره می‌برند. این روند تا به امروز ادامه داشته است و جواهرات مختلفی در بازار وجود دارند که بر روی آن‌ها یک فیروزه زیبا می‌درخشد. انگشتر فیروزه و دستبند فیروزه از جمله زیباترین جواهراتی است که می‌توانید برای خود خریداری کرده و یا به اطرافیان هدیه دهید. سنگ‌های زیبا قرار گرفته بر روی دستبند فیروزه، شکل ظاهری بسیار خاصی به آن هدیه خواهد داد و در صورت مراقبت صحیح از دستبند، تا سال‌ها با همان زیبایی اولیه در کنار شما باقی می‌ماند.

فیروزها‌ی بکار رفته در دستبند فیروزه در دو نوع عجمی و شجر یافت می‌شوند که فیروزه عجمی فاقد هر گونه رگه‌ای بوده و کاملا آبی یکدست هستند؛ اما بر روی فیروزه‌های شجری رگه‌های سیاه یا قهوه‌ای مشاهده خواهید کرد. قیمت این دو سنگ با هم متفاوت بوده و معمولا فیروزه‌های یکدست از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود.

دست بندهای موجود در فروشگاه کارما از مرغوب ترین سنگ فیروزه نیشابور ساخته شده اند.

X