نمایش 1–12 از 34 نتیجه

نمایش 1–12 از 34 نتیجه

سنگ فیروزه

سنگ فیروزه نگینی قیمتی و زیبا است که از گذشته دور مورد توجه انسان ها بوده است از آن استفاده های فراوانی می شده است. یکی از استفاده های که از سنگ فیروزه می شده است، استفاده درمانی بوده. خرید فیروزه علاوه بر استفاده های زینتی، برای درمان امراض روحی و روانی و همچنین در درمان برخی بیماری ها نیز انجام میشده است.

خرید سنگ فیروزه

سفارش و خرید سنگ فیروزه با مناسب ترین قیمت در فروشگاه فیروزه کارما با ارسال رایگان به سراسر کشور امکان پذیر می باشد.

تاریخچه سنگ فیروزه

سنگ فیروزه به دلیل رنگ زیبا و خواص معجزه آسای استفاده از ست فیروزه بر بدن، در گذشته به نمادی از بهشت بر روی زمین شناخته می شده است. این سنگ از کهن ترین سنگ هایی است که جهانیان به خود دیده اند و از دیرباز از آن در ساخت زیورآلات و ست فیروزه استفاده میشده است.

ایرانیان باستان آن را پیروزه به معنای پیروزی می نامیدند و به گفته قدیمی تر ها با نگریستن در سنگ فیروزه، احساس پیروزی در جنگجویان افزایش می یافته است. سپس به مرور زمان توسط اعراب این لغت معرب شده و به فیروزه تغییر شکل داده است. در زبان انگلیسی این سنگ با نام سنگ ترکی خوانده میشود و از واژه فرانسوی pierre Turquise  برگرفته شده است.

واقعیت تاریخی این نام گذاری به زمان های دوری برمیگردد که تاجران ایرانی و سایر کشور های خاورمیانه از راه ترکیه با اروپا تجارت میکردند، سنگ فیروزه را از طریق این کشور وارد اروپا کرده اند و اروپاییان تصور این را داشته اند که این سنگ در ترکیه استخراج می شود. با این همه گفتنی است استفاده از این سنگ در به عنوان ست فیروزه در اروپا طرفداران زیادی دارد.

سنگ فیروزه با رگه طلا
سنگ فیروزه با رگه طلا

جالب تر اینکه سنگ فیروزه در ترکیه به نام fayruz خوانده می شود و ترک ها هم تنوع خاصی در استفاده از ست فیروزه در بین جواهرتشان داشته اند. استفاده در انگشتر ها، گردنبند و نگین ها بسیاری از بانوان جهان را به فیروزه علاقه مند کرده است.

سالهاست که بومیان آمریکایی به استخراج سنگ فیروزه و استفاده از آن مشغول بوده‌اند. بومیان امریکایی اعتقاد زیادی به خواص درمانی سنگ فیروزه داشته و از آن برای درمان بیماری‌ها کمک می‌گرفتند. علاوه بر آن استفاده از سنگ فیروزه در جواهرات هم رایج بود و به عنوان سنگ محافظ در مراسم تدفین استفاده می‌شد. آثار استفاده از این گوهر از آرژانتین تا نیومکزیکو پیدا شده است. کشیش‌های هندی در مراسمی که ارواح بزرگ آسمان را فرا می‌خواندند، سنگ فیروزه را می‌پوشیدند. به دلیل توانایی سنگ فیروزه در تغییر رنگ، در پیشگویی یا پرستش خدایان استفاده می‌شد زیرا در آن دوران مشخص نبود چرا رنگ فیروزه تغییر پیدا می‌کند. ایرانیان تصور می‌کردند وقتی صاحب سنگ فیروزه، بیمار یا غمگین باشد یا وقتی صاحبش بمیرد رنگش را از دست داده و با انتقال به مالک جدید، به تدریج رنگ خود را به دست می‌آورد.

استفاده از سنگ فیروزه

استخراج مرغوبترین سنگ در ایران، آن هم در یکی از بزرگترین و اولین معادن کشف شده از این سنگ در جهان، مربوط به شهرستان نیشابور است که قدمتی سه هزار ساله دارد. در ایران برای قرن ها در تزینن و زیبا سازی بسیاری از ابنیه، مساجد، اشیاء و ساخت ست فیروزه از این سنگ استفاده شده است. این استفاده در زیبا سازی به ایران محدود نشد و در کشورهایی که در قرن ها با ایران مراوده و یا حتی جزئی از ایران بودند، استفاده شده است. برای مثال در ساخت بنای تاج محل از صدها قطعه سنگ فیروزه ارزشمند استفاده شده است.

در برخی کتب آورده شده است که خرید فیروزه و استفاده از سنگ فیروزه فوایدی دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم، اما فروشگاه کارما هیچ یک را رد یا تایید نمی کند:

خواص استفاده از سنگ فیروزه

خواص سنگ فیروزه برای چشم

برای تقویت بینایی و چشم می توان از سنگ فیروزه استفاده کرد. برای این امر از سنگ فیروزه سرمه ای تهیه کنید و یا به آن بنگرید و همچنین میتوانید آن را روی چشمان خود قرار دهید. توصیه می شد برای کسانی که در تاریکی دید ضعیفی دارند از سنگ فیروزه سرمه ای تهیه کنند و بر چشمان خود قرار دهند. سنگ فیروزه حتی اگر مردمک چشم سفید شده باشد نیز میتواند درمان کند. استفاده از این سنگ برای تقویت قوای بینایی توصیه می شود.

سنگ فیروزه در درمان بیماری های روح و روان

استفاده از سنگ فیروزه توسط بیماری که از بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی رنج می برد توصیه می شود. انواع سنگ فیروزه اضطراب و نگرانی را از بیمار دور کرده و سبب التیام روح خواهد شد.

شادی و سر زندگی در سنگ فیروزه

این سنگ با نیروی خود سبب افزایش روحیه و ایجاد شادی در افراد غمگین و افسرده می شود و آن ها را برای انجام کارهای سخت آماده میکند. وجود نیروی زمین در این سنگ به شخص منتقل شده و او احساس آرامش و شادی خواهد داشت.

سنگ فیروزه تراشیده شده

افزایش اعتماد به نفس با سنگ فیروزه

داشتن یک عدد سنگ فیروزه و یا استفاده از ست فیروزه در شخص، سبب افزایش اعتماد به نفس و احساس قدرت می شود و شخص می تواند وجود این نیرو را در خود احساس کند که جرات بیان بسیاری از دلایل را به شخص می دهد.

لینک های مفید:

دیگر خواص سنگ فیروزه

 • محرک چاکرا های بدن و افزایش انرژی
 • افزایش آرامش روحی
 • افزایش نیروی درونی در فرد
 • بهبود انواع بیماری های معدوی مانن زخم معده و ورم معده
 • بهبود انواع سردردهای میگرنی
 • بهبود امراض عضلانی و استخوان
 • درمان یبوست
 • درمان باد فتق
 • بهبود درد ریح
 • رفع جنون
 • بهبود درد اعضا
 • رفع سرع
 • بهبود سنگ کلیه
 • بهبود امراض طحال

تاثیر سنگ فیروزه بر روحیه

از سنگ فیروزه به عنوان نماد صلح و آرامش یاد می شود. گفته شده این سنگ سبب ایجاد عشق و مهربانی در قلب و صداقت و درستی درعمل و عقل و حکمت در کردار شخص می شود.

گذشتگان از آن به عنوان مظهر خوش یمنی و شگون یاد می کرده اند. استفاده از سنگ فیروزه برای دور کردن انرژی های منفی و به ویژه چشم بد تاثیر بسزایی دارد و از آن به عنوان انگشتر فیروزه، گردنبند فیروزه و یا ست فیروزه استفاده می شود.

سنگ فیروزه در برابر حادثه های و بلاها از ما محافظت میکند و این اتفاق به دلیل نیروهای مغناطیسی این سنگ در جذب انرژی های مثبت و افزایش آرامش می باشد. این سنگ در رونق کسب و کار نیز موثر بوده و برای آسان شدن کار از آن استفاده می شود.

گفته شده این سنگ در زمان مسافرت و دوری از وطن از شخص محافظت می کند و باعث ایجاد آرامش در دل نیز میشود. سنگ فیروزه شخص استفاده کننده را در هنگام سوارکاری از خطرات احتمالی در امان نگه می دارد.

خرید سنگ فیروزه از فروشگاه کارما

استفاده از این سنگ به قلب آرامش درونی می دهد و ترس و اضطراب را دور و وحشت را ریشه کن می کند.

سنگ فیروزه برای زنان باردار بسیار خوب است. از مادر و بچه محافظت می کند و انسان را در مهربانی، عشق،دانش و هنر غوطه ور می کند. انسان را از خطرات جانی درگری مانند برق گرفتگی، نیش جانداران زهرآگین، چشم زخم و کشته شدن در امان قرار می دهد و همین امر احساس آرامش را در دل شخص قوت می بخشد.

مدیتیشن با سنگ فیروزه

در علم انرژی درمانی و خودآگاهی، سنگ فیروزه تقویت کننده چاکرای پنجم یا همان گلو می باشد. مسایل کاری و نگرانی و رفتارهای نامناسب سبب تحریک این چاکرا و ایجاد ضعف در آن می شود و برای کسی که بخواهد این چاکرا را تقویت کند نوصیه می شود که از سنگ فیروزه به صورت گردنبند و نزدیک به چاکرای گلو استفاده کند. این کار سبب افزایش توانایی فرد در مقابله با خطرات این چاکرا و تقویت آن می شود.

اگر از سنگ فیروزه برای چاکرای هفتم یا همان چشم سوم که در مرکز پیشانی قرار دارد استفاده شود سبب بالا رفتن میزان درک شهودی و افزایش هوش و تمرکز می شود که باعث افزایش احساس مثبت در فرد می شود، احساساتی مانند مهر و عشق و دانش و سطح هنر را افزایش می دهد.

سنگ فیروزه و معنویت

در دین اسلام که کررات در روایت ها و حدیث های مختلف مخصوصا مردان را به استفاده از سنگ فیروزه تشویق شده اند. در اینجا تعدادی از این روایت ها را برایتان بازگو کرده ایم.

پیامبراسلام حضرت محمد (ص) فرموده اند: هرکس در روز یکبار به سنگ فیروزه نگاه کند،  بار در بهشت پیش رویش گشوده خواهد شد.

اولین هدیه ای که حضرت جبرئیل در غار حرا به پیامبر اسلام دادند، سنگ فیروزه بوده است.

امام جعفر صادق (ع) فرموده اند: دستی که در آن انگشتر فیروزه وجود داشته باشد هرگز فقیر نمی شود و حضرت پیامبر نیز می فرمایند: خداوند دستی را که در آن انگشتری با سنگ فیروزه باشد محروم نمی گرداند.

یکی از خدام امام هادی (ع) که از ایشان جهت مشرف شدن به بارگاه مقدس امام هشتم کسب اجازه کرده بودند این گونه نقل می کند که امام فرمودند: انگشتری از نگین عقیق زردرنگ داشته باش که بر روی آن جمله «ماشاءالله لاقوه الا بالله استغفرالله» و در سوی دیگر آن نام مقدس علی و محمد را حک شده باشد.

خادم میگوید: پس از تهیه انگشتر مجدد نزد امام رفتم و ایشان فرمودند انگشر دیگری از جنس فیروزه در دست داشته باش که بر آن نقش «الملک الله» و در سمت دیگر «الملک الله الواحد القهار» که انگشتر امام علی (ع) این جملات را حک شده داشته، حک شده باشد. چرا که در بین راه طوس و نیشابور شیری به کاوان تو حمله ور خواهد شد، این انگشتر را به شیر درنده نشان بده و بگو مولای من میفرماد که تو کنار بروی. این چنین کن که این سنگ فیروزه مانند سپر از تو در مقابل درندگان محافظت کرده و دلیل پیروزی تو در نبرد هاست.

خواص سنگ فیروزه طبق روایت ها

 • دفع فقر و ایجاد بی نیازی
 • مناسب برای فرزند آوری
 • پیروزی و موفقیت
 • دور کننده امراض
 • گشایش دل
 • افزایش قوت
 • براوده کردن دعاها

در مورد سنگ فیروزه بیشتر بدانید

سنگ فیروزه نیشابور از مرغوب ترین فیروزه های جهان محسوب می شود. معدن فیروزه این شهرستان با قرار گیری در فاصله 40 کیلومتری از مرکز شهر و در شهر موسوم به شهر فیروزه شهرت جهانی داشته و مرغوب ترین فیروزه را از آنجا استخراج می کنند. فروشگاه کارما نیز با استفاده از سنگ فیروزه استخراج شده از همین معدن محصولات خود را تراش، آماده و به سراسر جهان صادر می کند. خراسان محلی برای تجارت سنگ فیروزه شده و نیشابور بزرگ ترین شهر فیروزه ای ایران است.

سنگ فیروزه از نوع کانی های آذرین است و درجه سختی 5-6 را دارا است که حتی میتوان به وسیله سنگ فیروزه شیشه را نیز برش داد. رنگ های سنگ فیروزه از آبی، سبز، سبزآبی تا سفید موجود است.

سنگ فیروزه در معدن فیروزه

سنگ فیروزه یا پیروزه

سنگ فیروزه با قرار گیری در معرض حرارت آب خود را از دست می دهد و به مرور زمان رنگش به سیاهی و کبودی می گراید. سنگ فیروزه اساسا دو نوع مشرقی و مغربی دارد که نوع مشرقی آن که فیروزه های فروشگاه کارما از این نوع هستند، بسیار مرغوب تر هستند و در صورت استفاده مناسب هرگز رنگ خود را از دست نخواهد داد. اما نمونه مغربی آن که بیشتر از آمریکا استخراج می شود به مرور زمان به رنگ سبز در می آید.

گفته می شود در گذشته همواره پیروزی در نبرد ها با کسی بوده که با خود سنگ فیروزه به همراه داشته است به همین دلیل نام این سنگ را پیروزه نهادند و همانطور که در سایر مقالات این وبسایت گفته شد، سنگ فیروزه معرب واژه پیروزه می باشد.

سنگ فیروزه دامغان

فیروزه دامغان کیفیت پایین تری نسبت به فیروزه نیشابور دارد و میتوان گفت که رده دوم مرغوبیت فیروزه پس از معدن فیروزه نیشابور، فیروزه شهر بابک کرمان است. البته گفتنی است هنگام استفاده از مواد آرایشی و تماس دست با مواد چرب، انگشر یا ست فیروزه را از دست خود خارج کنید.

چنانچه سنگ فیروزه رنگ خود را از دست بدهد و یا خرد شود، انرژی خود را از دست می دهد، در موقع باید آن را زیر خاک کرد تا به انرژی سابق بازگردد. اگر قصد دیدن منظره های باشکوه از سنگ فیروزه را دارید، حتما به موزه آستان قدس رضوی سری بزنید چراکه سنگهای خاصی را درآنجا نگه داری می کنند که در جهان بی نظیرند.

سوالات متداول

سنگ فیروزه در فروشگاه کارما از کداممعدن استخراج شده؟

تمامی سنگ های فیروزه موجود در فروشگاه فیروزه کارما، سنگ فیروزه اصیل از معدن فیروزه نیشابور است که توسط ماهرترین تراشکاران این شهرستان تراش داده شده اند.

قیمت سنگ فیروزه چگونه محاسبه می شود؟

قیمت سنگ فیروزه با توجه طبع، جنس، نوع سنگ، طراوت و زیبایی، ابعاد و وزن سنگ محاسبه می شود.

آیا سنگ فیروزه هم شامل ارسال رایگان می شود؟

بله، تمامی محصولات موجود در فروشگاه فیروزه کارما از جمله سنگ فیروزه شامل ارسال رایگان می باشد.

X