نمایش 1–12 از 146 نتیجه

نمایش 1–12 از 146 نتیجه

حراج!
تومان1,920,000
مشاهده سریع
حراج!

دستبند فیروزه زنانه

دستبند فیروزه (کد 3009)

تومان1,280,000
مشاهده سریع

دستبند فیروزه زنانه

دستبند فیروزه (کد 3008)

تومان2,386,000
مشاهده سریع
حراج!

دستبند فیروزه زنانه

دستبند فیروزه (کد 3007)

تومان2,220,000
مشاهده سریع

دستبند فیروزه زنانه

دستبند فیروزه (کد 3006)

تومان2,520,000
مشاهده سریع

خرید فیروزه

فیروزه یکی از سنگ‌های تزئینی زیبا است که با سایه‌های آبی، آبی-سبز، سبز و زرد-سبز در طبیعت یافت می‌شود. هزاران سال است که از سنگ فیروزه به عنوان سنگ جواهر استفاده شده و در برخی از مناطق مانند اصفهان از آن در تزئین وسایلی مانند گلدان کمک می‌گیرند که اصطلاحا به آن فیروزه کوب گفته می‌شود. سنگ فیروزه کانی ثانویه است (مواد معدنی که در بدو تولد این شکل یا فرمول شیمیایی را ندارند) که در اثر واکنش سنگ مادر با آب به وجود می آید. سنگ فیروزه در محیط‌های خشک شکل گرفته و از جریان محلول‌های اسیدی تشکیل می‌شود.

ساختار فیروزه

فرمول شیمیایی فیروزه هیدرات فسفات مس و آلومینیوم است. (CuAl6(PO4)4(OH)8 4H2O) رنگ آبی ناشی از مس و رنگ سبز ناشی از ناخالصی های آهن (Fe) است که به مس چسبیده و باعث ایجاد سایه سبز در آن می‌شود. سنگ فیروزه دارای درجه سختی 5-6 بوده و در برابر عوامل بیرونی مقاومت بالایی ندارد؛ در نتیجه در صورت استفاده از جواهرات فیروزه باید مراقب آن باشید تا تغییر رنگ پیدا نکند. به طور کلی محبوب‌ترین نوع سنگ فیروزه، فیروزه یکدست آبی است که درجه سختی آن بیشتر از سنگ‌هایی است که دارای ناخالصی هستند.

خرید فیروزه از دیرباز مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به زیروآلات بوده است. فیروزه از مرغوب ترین و محبوب ترین نگین های جواهرات به شمار می رود، این سنگ با ارزش در ایران از معادن موجود در کشور استخراج می شود، خوشبختانه در کشور ما وجود معادن فیروزه سبب اشتغال زایی بسیاری شده است. جهت خرید فیروزه میتوانید از فروشگاه کارما اقدام کنید. فروشگاه فیروزه کارما تمام محصولات خود را اعم از انواع ست فیروزه، انگشتر فیروزه، گردنبد فیروزه و غیره را از معدن فیروزه نیشابور استخراج و استفاده کرده است.

خرید فیروزه در فرهنگ ایرانی

همواره خرید فیروزه از جانب ائمه بسیار مورد توجه و تاکید قرار گرفته است و در روایت های مختلف به آن اشاره شده است. در ایران نیز به دلیل وجود مناطق کم آب و دارای املاح مس، معادن فیروزه به وجود آمده است و همین امر سبب به وجود آمدن هنر های بسیاری که در آن از فیروزه استفاده می شود، شده است. هنر فیروزه کوبی، حکاکی روی سنگ فیروزه و تراش این سنگ از هنرهای اصیل و دارای قدمت چند صد ساله ایران است. همچنان پادشاهان و بزرگان ایران زمین نیز به استفاده از فیروزه علاقه بسیار داشته اند، البته هم اکنون نیز استفاده از زیور آلاتی که از سنگ فیروزه در آن استفاده شده در سراسر دنیا علاقه مندان بسیاری دارند.

خرید فیروزه در فروشگاه کارما
خرید جواهرات فیروزه ای

فیروزه چیست؟

سنگ فیروزه استخراج شده از معادن مربوطه، نوعی کانی تشکیل شده از املاح معدنی است. ایرانیان باستان بر حسب اعتقادات در کسب ظفر به دلیل استفاده از این سنگ آن را پیروزه نام نهادند و از سنگ فیروزه در تزئین وسایل شخصی، ادوات جنگی و یا ساخت انواع وسایل فیروزه ای و زیورآلات فیروزه ای از آن استفاده می نمودند.

سنگ فیروزه از شفافیت زیادی برخوردار نیست اما به دلیل رنگ بسیار دلنشین آن شهرت یافته است. البته تنوع رنگ در این سنگ از آبی آسمانی تا سبز روشن دیده شده است اما مرغوب ترین سنگ فیروزه رنگ آبی آسمانی بسیار زیبایی دارد. این تفاوت رنگ در درصد ترکیب میزان مس، آهن و دیگر املاح معدنی موجود در سنگ می باشد. این کانی بسیار کم یاب است و فقط در برخی از مناطق آمریکا، مصر، ایران، هندوستان و تبت معادنی از سنگ فیروزه یافت شده است. مرغوب ترین سنگ فیروزه از نظر ساختار، رنگ و استحکام، فیروزه ایرانی و هندی است. البته منظور از سنگ فیروزه ایرانی، سنگ فیروزه نیشابور است. علاوه بر نیشابور در ایران، شهربابک کرمان و شهرستان دامغان نیز معادنی از این کانی وجود دارد.

خرید فیروزه و نگهداری از آن

دانستن این نکته در خرید فیروزه آن یک کانی زنده است می تواند جالب توجه باشد. این سنگ در صورت استفاده نادرست خاصیت و رنگ خود را از دست می دهد. در ادامه مطلب به مواردی که سبب از دست دادن رنگ و خواص فیروزه می شود و راه های نگه داری از آن می پردازیم. کشف خواص معجزه آسای سنگ فیروزه اهمیت نگه داری صحیح را دوچندان می کند. چراکه نخست از این کانی جهت زیبایی منحصر به فردش استفاده شد، پس از مدتی تاثیرات استفاده از سنگ فیروزه بر کسی پوشده نبود تا اینکه پادشاهان مخصوصا در مصر باستان علاقه بسیاری به این سنگ از خود نشان دادند تا جایی که معدن سنگ فیروزه مصر در شبه جزیره سینا هزاران سال قبل به سطح برداشت بسیار کمی رسید.

با توجه اینکه هرچه عمق معدن بیشتر شود، از کیفیت سنگ فیروزه کاسته می شود و سنگ های مرغوب تر در سطح وجود دارند، این موضوع سبب شده تا کیفیت معدن فیروزه مصر نیز کاسته شود. سنگ فیروزه موجود در سطح در این معدن، هزاران سال پیش توسط مصریان باستان استخراج شده است.

راهنمای خرید فیروزه

قبل از پرداختن به خرید فیروزه روش های نگه داری و احیای سنگ فیروزه لازم است نکاتی را در رابطه با مشخصات این کانی بدانیم. اساسا سنگ فیروزه بر سه عامل با یکدیگر تفاوت دارند که  سبب ایجاد تغییرات ظاهری و ساختاری در وجود فیروزه می شود به همین دلیل بهتر است همیشه از فروشگاه فیروزه معتبر خرید نمایید.

رنگ «Color  »

بافت «Texture»

شجره «Matrix»

تسبیح و سنگ در خرید فیروزه

رنگ فیروزه

با کشف و همه گیر شده فیروزه رنگ آبی فیروزه ای در بین رنگ ها وارد شد، تا قبل از آن همچین اصطلاحی در بین رنگ ها نداشتیم. البته در اروپا و آمریکا آن را آبی فارسی می نامند. این در حالی است که فیروزه را سنگ ترکی خطاب می کنند. در بین رنگ های فیروزه، آبی آسمانی، آبی متمایل به سبز و سبزآبی بیشترین تکرار را داشته اند.

رنگ اصلی فیروزه، آبی آسمانی یکدست است که بالاترین قیمت را در بین سایر رنگ ها دارد، که سنگ های استخراج شده از معد فیروزه نیشابور عموما دارای همین رنگ هستند، البته برخی نیز به خرید فیروزه سبز رنگ علاقه بیشتری دارند. این تفاوت رنگ در میزن وجود مس که فزونی آن سنگ فیروزه را آبی تر و آهن که فزونی آن رنگ فیروزه را سبز تر می کند بستگی دارد.

لینک های مفید:

بافت فیروزه

در خرید فیروزه باید به بافت آن نیز توجه کرد، سنگ فیروزه تشکیل شده از ذرات میکروسکپی کریستالی می باشد به ساختار منظم در کنار یکدیگر قرار دارند. هرچقدر این ذرات کریستالی به یکدیگر نزدیک تر باشند، نفوذ پذیری چربی و مواد خارجی مضر که به ساختار فیروزه آسیب وارد میکند سخت تر و در نتیجه استحکام سنگ بالاتر می رود.

فیروزه های دارای ساختار منسجم تر شکل پذیری و تراش دهی راحت تری دارند و در مقابلل ضربه مقاوم تر هستند. این سنگ ها پس از تراش، جلای بهتر و زیباتری به خود میگیرند و مقاومتشان در مقابل تغییر رنگ بیشتر است. هرچقدر این مقاومت بیشتر باشد به دلیل ساختار کریستالی سنگ فیروزه باز هم در مقابل تغییر رنگ و آسیب از موارد خارجی به طور کامل در امان نیست و نیاز به مراقبت دارد.

شجره فیروزه

وجود دیگر سنگ ها در تشکیل سنگ فیروزه تاثیر گذار هستند. وجود رگه هایی از دیگر کانی در ساختار فیروزه در تمام جوانب این سنگ از زیبایی و قیمت تا استحکام تاثیر گذار است. برای مثال فیروزه استخراج شده از معدنی که در آن نمک موجود است به دلیل دارا بودن رگه های نمک سفید رانگ بسیار جلوه ی زیباتری از فیروزه استخراج شده از معادن داره شن و ماسه سنگ است که رنگ رگه هار تیره تر نشان می دهد. فیروزه های دارای رگه های بسیار ظریف در بازار جهانی از استقبال خوبی بهره مند بوده است. این سنگ فیروزه را “فیروزه تار عنکبوتی یا اسپایدر” نامیده اند.

خرید فیروزه در فروشگاه کارما

این موارد نشان دهنده این است که منطقه ای که از آن فیروزه استخراج می شود در ارزش فیروزه بسیار با اهمیت است. فیروزه نیشابور چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ قیمت از سنگ فیروزه استخراج شده از کرمان و یا دامغان با ارزش تر است. این موضوع در قیاس با فیروزه تبت و آمریکا نیز در مقایسه با فیروزه نیشابور صدق می کند. می توان به جرات گفت سنگ فیروزه معدن نیشابور با کیفیت ترین و ارزشمند ترین فیروزه در کره زمین است.

«تمام اجناس موجود در فروشگاه فیروزه کارما ساخته شده از معادن فیروزه نیشابور می باشد»

در حال انتخاب و خرید فیروزه

شکل ظاهری در خرید فیروزه

در هنگام خرید فیروزه باید دقت شود که فیروزه در اشکال مختلف و جهت مصارف مختلفی برش و تراش می خورد. برای مثال سنگ فیروزه بیضی یا کوژ برای تهیه انواع سنجاق سینه، آویزها، کمربندها، دسبندها، گوشواره ها و گردنبند ها استفاده میشود. اما قاعدتا برای ساخت تسبیح باید شکل سنگ فیروزه مهره های گرد باشد. به طور کلی فیروزه هایی که در طبیعت یافت شده است از لحاظ شکل ظاهری و دارا بودن رگه ها به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

 • فیروزه عجمی
 • فیروزه شجری
 • فیروزه چغاله
 • فیروزه چغاله سفید
 • فیروزه عربی
 • فیروزه توفال رنگین
 • فبروزه توفال نیم رنگ
 • فیروزه توفال سفید
 • فیروزه نرم
 • فیروزه درشت
 • فیروزه خاکه
 • فیروزه تلخ

فروشگاه خرید فیروزه اینترنتی کارما

همانطور که تا کنون نیز در مورد آن بحث کرده ایم، زنده بودن فیروزه است، این سنگ خواصی دارد که باعث زنده بودن آن می شود. از جمله این خواص انرژی ای است که این سنگ از خود نشان می دهد. فیروزه به دلیل دارا بودن بافت نرم تر نسبت به سایر جواهرات زینتی به سادگی دچار خط و خراش می شود. این خط خراش جسمی اگر به آن اهمیت داده نشود و روش های زنده نگه داشتن سنگ فیروزه که در ادامه گفته ایم رعایت نشود، این سنگ را به گونه ای که روح از بدنش جدا شده، می میراند.

بدین ترتیب فیروزه به مراقبت و رسیدگی نیاز دارد و یک سنگ معمولی نیست. در خرید فیروزه در مرحله اول برای تشخیص احوال سنگ، خوب به آن نگاه کنید. آیا مات شدگی یا کدری در سطح آن مشاهده می کنید؟ باید به این نکته نیز توجه کرد که تغییر رنگ فیروزه از آبی به سبز نیز اتفاق نا خوش آیندی است که ممکن است برای این سنگ رقم بخورد. برای اینکه فیروزه انرژی و زیبابب خود را حفظ کند باید روش های زنده نگه داشتن این کانی ارزشمند را رعایت کرد.

چگونه فیروزه میمیرد؟

سنگ فیروزه سنگ زده ای است و با استفاده و نگه داری نادرست رنگ آن تغییر یافته و درواقع می میرد. زمانی که سنگ فیروزه رنگ و جلای سابق را ندارد و به روشنی گذشته نیست، این سنگ مرده است. زنده نگه داشتن فیروزه به منظور رعایت رنگ و زیبایی ظاهری آن است. در صورت مردن سنگ، انرژی خود را از دست می دهد و تمام خواصی که در سایر مقالات فروشگاه کارما درباره آن توضیح داده ایم از بین می رود. سپس کدر و مات می شود و ارزش مادی خود را نیز از دست می دهد. مهم ترین عواملی که سبب مردن فیروزه می شود عبارتند از:

تاثیر آب داغ بر فیروزه

فیروزه با دارا بودن سختی 5-6 ، ضریب نفوذ بالایی دارد، همین امر سبب افزایش آسیب پذیری این سنگ می شود. چگالی فیروزه باعث می شود به سرعت تحت تاثیر شرایط جوی اطراف خود قرار بگیرد. یکی از اصلی ترین دشمنان سنگ فیروزه آب داغ است. سشتشوی دستان هنگام استفاده از انگشنر فیروزه یا حمام کردن در صورت به همراه داشتن انواع ست فیروزه ، سبب نابودی این سنگ می شود. اگر می خواهید فیروزه ناب و زیبا داشته باشید از هرگونه تماس آن با آب داغ بپرهیزید.

تاثیر مواد شیمیایی بر فیروزه

حتی المقدرو از تماس فیروزه با هر نوع از مواد شیمیایی بپرهیزید. نفت، حشره کشها، لکه برها، گریس و غیره همه و همه به نابودی کامل سنگ فیروزه منجر میشود به گونه ای که دیگر فیروزه زنده نمی شود.

تاثیر روغن بر فیروزه

انواع چربی و روغن باعث از بین رفتن انرژی سنگ فیروزه می شود و آن را مات و کدر می کند. در صورت تاثیر گرفتن سنگ فیروز در مجاورت با روغن و چربی ممکن است بتوان با راه کارهای زنده کردن سنگ فیروزه که در ادامه بیان کرده ایم، انرژی و زیبایی سنگ را برگرداند، اما توصیه اکید می شود پس از خرید فیروزه هنگام آشپزی، پخت و پز و یا استفاده از کرم های آرایشی مرطوب کننده، از فیروزه استفاده نکنید. چرا که فیروزه جاذب است و چربی را به خود جذب کرده و همین امر باعث از بین رفتن رنگ و انرژی آن می شود.

تاثیر لوازم آرایشی بر فیروزه

تمام مواد شیمیایی موجود در انواع مواد آرایشی، عطر ها و ادکلن ها، اسپری های خوشبو کننده سبب باعث از بین رفتن سنگ فیروزه می شود. اسانس های موجود در ترکیبات لوازم آرایشی حتی کرم های مرطوب کننده ساده، به سرعت روی سنگ فیروزه تاثیر منفی می گذارد. در برخی موارد جبران خسارات وارد شده به سنگ فیروزه امکان پذیر نیست. اما در برخی موارد اگر جلو این امر گرفته شود می توان انتظار داشت که بتوان تا حدودی سنگ فیروزه را شارژ کرد.

تاثیر نور مستقیم خورشید و حرارت بر سنگ فیروزه

تماس مستقیم سنگ فیروزه به مدت طولانی با نور مستقیم خورشید در تابستان و یا قرار گیری طولانی مدت این سنگ در مجاورت حرارت بالا، سبب خشک شدن آب طبیعی موجود در سنگ و تیره شدن آن می شود. به گونه ای که تغییر رنگ در این صورت مشهود است.

زنده نگه داشتن فیروزه

پس از خرید فیروزه، اگر می خواهید همیشه سنگ فیروزه درخشان و براقی داشته باشید باید در نگه داری آن دقت لازم را به عمل آورید. به هنگام انجام کار های روزانه مانند حمام کردن، شستشو و یا هنگام احتمال برخورد با مواد مخرب که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم، فیروزه را در سرویس مختص به خود قرار دهید و حتی المقدور به دور از نور مستقیم آفتاب نگه داری کنید.

هنگام استفاده از انگشتر، گردنبند و یا خرید فیروزه برای شرکت در مراسمات ابتدا لباس های خود را بپوشید و از عطر، ادکلن و مواد آرایشی خود استفاده کنید، سپس فیروزه را استفاده کنید و هنگام تعویض لباس نیز، نخست متعلقات فیروزه ای خود را خارج کنید، سپس اقدام به تعویض لباس کنید. بدینگونه تماس مواد آرایشی و مضر با سنگ فیروزه به حداقل می رسد.

شارژ فیروزه مرده با نمک دریا

برای زنده نگه داشتن فیروزه خریداری شده باید عمل پاکسازی بر روی آن انجام شود یا با اصطلاح سنگ فیروزه تخلیه شود. برای تخلیه سنگ فیروزه نمی توان از آب گرم و یا قرار دادن در معرض مستقیم نور خورشید استفاده کرد. این روش ها برای این سنگ مضر است. برای شارز کردن سنگ فیروزه و انجام عمل تخلیه می توانید از نمک دریا استفاده کنید. برای اینکار در فواصل کوتاه، نگین فیروزه خود را در ظرفی که درون آن نمک خشک شده دریا وجود دارد قرار دهید. این اقدام مناسب ترین روش برای شارژ فیروزه است.

شستشوی فیروزه با آب

فیروزه را می توان با آب سرد تا ولرم شستشو داد، این عمل در تمام انواع سنگ فیروزه توصیه نمی شود، اما برخی از نگین های فیروزه را بهتر است با یک پارچه نرم (دقت کنید پارچه نباید زبر باشد) و مرطوب تمیز کرد، سپس باید با یک پارچه خشک، رطوبت را خشک نمود. بعضا قرار دادن فیروزه درون آب روان جهت شستشو با آب نیز مناسب است. پس از مدتی از قرارگیری در آب سنگ فیروزه را خارج و اقدام به خشک کردن آن می کنیم.

خرید فیروزه و سنگ آن
خرید فیروزه با رگه های طلا

شارژ سنگ فیروزه با شمع

زدودن آلودگی ها از سنگ فیروزه به وسیله شعله شمع، کاریست تا حدودی حرفه ای. این عمل با اینکه روش مناسبی برای حذف نا پاکی از سطوح سنگ فیروزه اما اگر تا کنون با این روش آشنایی ندارید از انجام آن صرف نظر کرده و سایر روش های بیانشده را انجام دهید.

زنده کردن سنگ فیروزه توسط خاک

خاک یک عنصر کاملا طبیعی است که علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، می تواند بارهای منفی سنگ فیروزه را خارج کند و باعث شارژ شدن آن شود. برای این امر، فیروزه را چند ساعتی درون خاک فرار دهید و پس از مدتی آن را خارج کرده، بشویید و سپس خشک کنید.

واکس فیروزه

یکی از اعمالی که در به سازی فیروزه بسیار موثر است و اخیرا از آن استفاده های زیادی می شود این است که سنگ فیروزه را به نوعی زرین که در اصطلاح به آن واکس گفته میشود، آغشته می کنند. در این عمل سنگ فیروزه را درون این واکس برده طوری که تمام سطح فیروزه را پوشش دهد. این اقدام باعث پوشیده شدن سطح فیروزه توسط یک لایه از واکس می شود که سبب محافظت از سنگ فیروزه در مقابل آلودگی های محیط می شود.

هشدار پایانی در مورد خرید فیروزه

از دیرباز تا کنون در مورد خواص بی نظیر این سنگ و توصیه بر خرید فیروزه تاکید شده و استفاده های بیشماری از این سنگ انجام شده است. اما فیروزه مرده هیچ ارزش شفابخشی ندارد و عملا انرژی خود را از دست داده است. در خرید فیروزه تا حتی المقدور نو خریداری کنید. اگر بر حسب اتفاق فیروزه دست دوم به دستتان رسید به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. اگر صاحب قبلی آن به درستی از سنگ فیروزه خود مراقبت نکرده باشد و سنگ دارای انرژی منفی باشد، این انرژی منفی به شخص منتقل می شود. لذا توصیه میکنیم حتما با روش هایی که بیان داشتیم ابتدا اقدام به تخلیه و شارژ انرژی آن کنید و پس از شارژ مجدد از آن استفاده نمایید.

اگر به دنبال خرید فیروزه اصل از معدن بزرگ نیشابور هستید، فروشگاه کارما با تولید و تهیه مرغوب ترین زیورآلات فیروزه ای دست ساز، از کارگاه های فیروزه تراشی خود به دست شما عزیزان می رساند،

سوالات متداول

کیفیت فیروزه در فروشگاه فیروزه کارما

تمامی محصولات موجود در فروشگاه فیروزه کارما از سنگ فیروزه اصیل نیشابور تهیه شده که توسط ماهرترین تراشکاران و با دستگاه های به روز و با بهترین متریال تراش داده شده اند؛ شما می تواندی با خیال راحت در فروشگاه کارما اقدام به خرید فیروزه نمایید.

قیمت محصولات و ارسال سفارشات چگونه محاسبه می شود؟

شما می توانید در کنار خرید فیروزه با بهترین کیفیت آن را با ارسال رایگان درب منزل دریافت کنید

آیا همه فیروزه ها، فیروزه معدن نیشابور است؟

بله، تمامی محصولات فروشگاه فیروزه کارما ، فیروزه اصیل نیشابوری است.

X