خواص درمانی سنگ فیروزه

خواص درمانی سنگ فیروزه فروشگاه کارما

یکی از زیباترین سنگ‌هایی که در طبیعت می‌توان آن را پیدا کرد، سنگ فیروزه است که در طیف رنگی آبی تا سبز استخراج می‌گردد. سنگ فیروزه در کشورهای آمریکا، مصر، هندوستان، ایران و … وجود دارد اما بهترین نوع آن فیروزه نیشابور است که طرفداران فراوانی در سراسر دنیا دارد. در کنار معادن نیشابور، فیروزه استخراج شده از معادن کرمان و دامغان هم دارای کیفیت بسیار خوبی بوده و از معروف‌ترین معادن فیروزه ایران به شمار می‌روند. علاوه بر شکل ظاهری منحصر بفرد، مورد دیگری که باعث تمایز سنگ فیروزه با سایر سنگ‌های تزئینی می‌گردد، خواص فیروزه و ویژگی های درمانی فراوان این سنگ است. در گذشته اعتقاد بر این بود که خرید فیروزه می‌تواند بیماری‌های بسیاری را تسکین بخشد و همین باور باعث شد افراد زیادی به جواهرات فیروزه علاقه پیدا کنند. در ادامه به معرفی برخی از خواص درمانی سنگ فیروزه می‌پردازیم.

خواص درمانی سنگ فیروزه فروشگاه کارما

خواص فیروزه

فیروزه و درمان گلودرد

یکی از خواصی که برای سنگ فیروزه ذکر می‌شود، درمان گلودرد است. با قرار دادن فیروزه بر روی چاکرای گلو، درد گردن کمتر خواهد شد و حتی به تقویت تارهای صوتی هم کمک می‌کند.

تقویت چشم در نگاه کردن به فیروزه

نگاه کردن به فیروزه می‌تواند تاثیرات بسیار خوبی برای انسان به همراه داشته باشد. یکی از این تاثیرات، تقویت دید چشم است و حتی برخی توصیه می‌کنند این سنگ را برای دقایقی بر روی چشم قرار دهید تا چشم‌ها از هر گونه بیماری به دور باشند.

خواص فیروزه برای گردش خون

همراه داشتن سنگ فیروزه سبب می‌شود گردش خون در بدن شما روند صحیح خود را بازیابد و تاثیر مثبتی بر روی کمبود اکسیژن خون خواهد گذاشت.

خواص فیروزه برای تسکین درد شکم

در گذشته فیروزه را به پودر تبدیل می‌کردند و به فردی می‌دادند که از دل درد زجر می‌کشید. این پودر باعث کاهش درد و انواع بیماری‌ها می‌شد و امروزه هم می‌تواند تاثیری مثبتی بر دل درد داشته باشد.

درمان بیماری روحی با سنگ فیروزه

سنگ فیروزه بر روی افرادی که از افسردگی و بیماری‌های روحی رنج می‌برند، تاثیرات بسیار خوبی خواهد گذاشت و سبب کمرنگ شدن این بیماری‌های روحی می‌گردد.

افزایش اعتماد بنفس

همراه داشتن سنگ فیروزه در یک سخنرانی یا همایش سبب افزایش اعتماد بنفس شما خواهد شد. این سنگ با خواص شگفت انگیزی که دارد، انرژی منفی را دور کرده و حس خوبی در شما بوجود می‌آورد.

دفع کابوس با استفاده از فیروزه

برخی از افراد به دلیل مشغله‌های فکری در شب کابوس می‌بینند و نمی‌توانند خوابی آرام را تجربه کنند، در این شرایط استفاده از سنگ فیروزه می‌تواند کمک کننده باشد. سنگ فیروزه نیروهای مثبت محیط اطراف را جذب کرده و نیروهای منفی را دور می‌سازد.

خواص فیروزه در تسکین درد میگرن

سنگ فیروزه در درمان سردردهای شدید مانند میگرن، نقش مهمی را ایفا کرده و می‌تواند با استفاده مداوم سبب کاهش تدریجی این دردها شود.

انرژی درمانی با سنگ فیروزه

یکی از سنگ‌هایی که در علم یوگا و مدیتیشن مورد تایید قرار گرفته، سنگ فیروزه است که چاکرای 5 بدن را تقویت می‌کند. جایگاه چاکرای 5 بدن را بر روی گلو می‌دانند و استفاده از گردنبند فیروزه، سبب تقویت این چاکرا خواهد شد. علاوه بر انرژی درمانی، وجود فیروزه باعث می‌شود از موانع زندگی با قدرت بیشتری عبور کنیم.

دفع ویروس توسط سنگ فیروزه

در بخش‌هایی از بدن که دائما در حال برخورد با ویروس و میکروب هستند، استفاده از سنگ فیروزه توصیه می‌شود زیرا خاصیت ضد ویروسی هم دارد.

درمان بی‌اشتهایی عصبی توسط فیروزه

بی‌اشتهایی عصبی یک نوع اختلال روانی است که در این بیماری، فرد با وجود گرسنگی از خوردن غذا امتناع می‌ورزد. سنگ فیروزه یکی از مواردی است که می‌تواند در درمان این بیماری موثر عمل کرده و باعث کاهش شدت آن شود.

خواص فیروزه در افزایش تمرکز

برای افزایش تمرکز خود می‌توانید هر چند وقت یکبار، یک سنگ فیروزه را بر روی پیشانی خود قرار دهید. این عمل منجر به افزایش تمرکز و هوشیاری شما خواهد شد.

برای خرید انواع سنگ فیروزه عجمی و شجری با بهترین قیمت موجود در بازار، می‌توانید با کارشناسان فروش ما در کارما تماس حاصل فرمایید. خرید از فروشگاه‌های معتبر خیال شما را بابت کیفیت سنگ و اصل بودن فیروزه راحت خواهد کرد و علاوه بر آن، قیمت مناسب‌تری هم به شما ارائه می‌دهند.  

6 thoughts on “خواص درمانی سنگ فیروزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X